strojenie pianin - fortepianów korekta mechanizmu
strojenie pianin - fortepianów wymiana strun
strojenie pianin - fortepianów wycena
strojenie pianin - fortepianów korekta mechanizmu
strojenie pianin - fortepianów profilowanie młotków
strojenie pianin - fortepianów wycena

twój stroiciel

 

 

Aby instrument mógł prawidłowo funkcjonować konieczne jest przeprowadzanie okresowych przeglądów, najlepiej raz lub dwa razy w roku. Wszystko oczywiście zależy od intensywności jego użytkowania, a także stanu technicznego. Mówimy tutaj o przeciętnym ćwiczeniu osoby muzykującej. Bardzo często zdarza się iż pianino lub fortepian stało nie strojone przez kilka lub kilkanaście lat. Wtedy aby ustabilizować strój należy wykonać kilka strojeń w odstępie 1 - 2 tygodni.
Jako absolwent Technikum Budowy Fortepianów w Kaliszu od 13 lat zajmuję się strojeniem, oraz korektą mechanizmu pianin i fortepianów. Głównie pracuję na terenie woj. kujawsko-pomorskiego oraz wielkopolskiego. Pod swoją opieką mam instrumenty kilku placówek szkolnych i pozaszkolnych w Bydgoszczy.
Główne przyczyny rozstrajania się instrumentów:

  • intensywność gry na instrumencie
  • warunki przechowywania instrumentu (zbyt wilgotno lub zbyt sucho, duża amplituda temperatur)
  • relaksacja strun - to naturalna właściwość fizyczna dotykająca każdego ciała fizycznego narażonego na naprężenie lub rozciągnięcie
  • poluzowanie kołków stroikowych na skutek wysuszenia drewna strojnicy

Przeciętne strojenie całego pianina plus mała korekta mechanizmu trwa ok 3 godz. Na terenie Bydgoszczy oraz w okolicach dojazd gratis. W innym przypadku cena do uzgodnienia.

Kontakt

Zapraszam do skorzystania z mojej oferty.

Robert Robaszkiewicz